Unul dintre cei mai mari producători mondiali de plăci MDF deschide o fabrică în Argeș

Date:

Compania turcească Yildiz Entegre deschide joi o fabrică de prelucrare a lemnului, în comuna Oarja,  judeţul Argeş.  Investiţia de 150 de milioane de euro va crea 450 de locuri de muncă, transmite News.ro.

De asemenea, compania intenționează să deschidă și o fabrică pentru producţia de MDF (Medium Density Fibreboard), material utilizat în industria mobilei şi considerat mai calitativ decât palul.

Noua investiţie ar urma să producă uşi şi parchet laminat, acestea fiind comercializate atât pe piaţa română, cât şi pe cea internațională.

Yildiz Entegre este una dintre cele mai importante companii de la nivel mondial producătoare de plăci de lemn, cu o capacitate de producţie de peste 8.500 mc pe zi. Compania are sediul în oraşul Kocaeli.

Coperta revistei

spot_img

Editorial

spot_img
spot_img

Opinii și analiza

spot_img

Recomandate
Recomandate

Studiu EY România: Românii prioritizează calitatea și reducerile pentru Sărbătorile de Paște 2025

Calitate și economii în centrul tradițiilor pascale Un studiu realizat...

Bucurie de Paște din lucruri simple: BCR propune 10 sfaturi financiare de Sărbători

Banca Comercială Română (BCR), prin programul Școala de Bani,...

Power of Now 2025 – un eveniment despre căutare, autocunoaștere și devenire profesională 

Peste 300 de liceeni și studenți din București, Brașov,...